• 0 541 212 36 32

FİRMA KATEGORİLERİ

HABER DETAYI

21 Nisan 2020 09:52

Yelda Erol Gökcan:Zeytinköy Afet Konutlarımız Hayırlı Olsun…

Yelda Erol Gökcan:Zeytinköy Afet Konutlarımız Hayırlı Olsun…

Menteşe İlçemize bağlı Zeytinköy Mahallemizde meydana gelen yangın felaketi nedeniyle konutları ağır derecede hasar gören afetzede ailelerden konut yapımı için başvuruda bulunan 12 hak sahibinin konut inşaatlarına Evini Yapana Yardım (EYY) yöntemi ile yapımı çalışmaları devam etmektedir.

Evleri ağır hasar gören hemşerilerimizin ilk andan itibaren yanında olduk ve olmaya da devam ediyoruz.

Bu çerçevede; İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ile gerekli görüşmeleri yaptık ve evlerin yeniden yapılması için ödenek çıkarttırdık.

Evlerini yeniden yaptırmak isteyen hemşerilerimizin başvuruları doğrultusunda çalışmalara başlandı.
Bu kapsamda 3 konut % 70 seviyesinde, 2 konut % 40 seviyesinde, 3 konut ise % 20 seviyesinde devam etmektedir. 27.12.2019 tarihinde sözleşme imzalayan 4 kişinin ise statik proje ve jeolojik etüt ödenekleri temin edilmiş olup, önümüzdeki günlerde inşaatına başlanılacaktır.

Afet konutlarımız şimdiden sevgili hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun.

Bu süreçteki destekleri için AFAD’dan Sorumlu İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu başta olmak üzere AFAD yöneticilerine hemşerilerimiz adına teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz.

Söz verdiğimiz gibi gerek hizmet gerekse yatırım alanlarında her zaman sevgili hemşerilerimiz için mesai harcamaya devam ediyoruz. Her şey güzel Muğlamız ve sevgili hemşerilerimiz içindir.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.