• 0 541 212 36 32

FİRMA KATEGORİLERİ

HABER DETAYI

31 Mart 2020 17:49

Vali Civelek Şehrin Giriş-Çıkış Noktalarında Koronavirüse Karşı Alınan Tedbirleri Denetledi

Vali Civelek Şehrin Giriş-Çıkış Noktalarında Koronavirüse Karşı Alınan Tedbirleri Denetledi

Muğla Valisi Esengül Civelek, koronavirüs önlemleri kapsamında Milas-Bafa karayolu üzerinde bulunan uygulama noktasında özel araçlarıyla seyahat eden vatandaşlarımıza yönelik Jandarma-Polis ve sağlık ekipleri tarafından gerçekleştirilen çalışmaları denetledi.
Muğla giriş ve çıkışlarında oluşturulan uygulama noktalarında Polis ve Jandarma Trafik ekiplerince durdurulan özel araçlarda bulunan sürücü ve yolcuların sağlık personeli tarafından sağlık kontrolleri yapılıyor. Şehirlerarası seyahat eden tüm vatandaşların varış illerinde ikametlerinde 14 gün boyunca gözlem altında tutulması zorunluluğu tebliğ ediliyor.
Yatağan-Denizli-Bafa ve Seki uygulama noktalarında görev alan sağlık personeli 24 saat esasına dayalı olarak şehre giriş yapmak isteyen tüm araçları durdurarak ateş ölçer ile araçlarda bulunan vatandaşların kontrolleri gerçekleştiriliyor. Adres ve kimlik bilgileri alınarak ilgili birimlere yönlendiriliyor. Ayrıca vatandaşlara uyarılarda bulunularak almaları gereken tedbirler konusunda bilgiler aktarılıyor.
Özellikle gıda tedarik sürecinde yer alan kamyon ve tırların kontrolleri bekletilmeksizin gerçekleştirilyor.
Vali Civelek de sosyal mesafeyi gözeterek, vatandaşlara evlerinde kalmaları, 14 gün boyunca dışarı çıkmamaları konusunda uyarılarda bulundu ve alınan tüm önlemlerin vatandaşların sağlığı için olduğunu ifade etti.
Koronavirüsle mücadele sonlanıncaya kadar il girişlerinde bulunan Polis ve Jandarma uygulama noktalarında kontrol faaliyetlerine aralıksız devam edilecek.
Denetlemeleri sırasında Vali Civelek’e Milas Kaymakamı Eren Arslan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu eşlik etti.

 

Kaynak:Muğla Valiliği

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.