• 0 541 212 36 32

FİRMA KATEGORİLERİ

HABER DETAYI

22 Nisan 2020 11:46

Muğla Valisi Sayın Esengül Civelek’in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Muğla Valisi Sayın Esengül Civelek’in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun ve milli egemenliğimizin bütün dünyaya ilan edilişinin 100. yıl dönümünü büyük bir coşkuyla kutlamanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz.

Milletimizin ortak düşünce ve değerlerde buluştuğu, TBMM çatısı altında birleştiği 23 Nisan 1920 tarihi, milli mücadelede zafere ve Cumhuriyetin kuruluşuna giden yolda en önemli dönüm noktasıdır. Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisi, ülkemizin aydınlık geleceğe kavuşması için büyük mücadele vermiş ve tarihimizi yeniden şekillendirmiştir.

Büyük Önder Atatürk’ün, TBMM’nin açılmış olduğu bu günü “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” olarak ilan etmesi, geleceğimizin teminatı çocuklarımıza duyulan sarsılmaz güvenin, sevginin ve inancın bir ifadesidir. Tüm çocukları kucaklayan ilk ve tek çocuk bayramı olan 23 Nisan, çocuklarımız için şölen, milletimiz için gurur günüdür.

Sevgili Çocuklar;

Gelecek sizlerin ellerinde şekillenecektir. 23 Nisan’da nasıl Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temeli atılıp, yeni ve ileri bir Türkiye kurulmuşsa, bugünün çocukları da ülkemizi daha da ileri götüreceklerdir.

Her biriniz 23 Nisan’ın anlamını ve önemini kavramış, temel insani ve ahlaki değerlerle donanmış, araştırma, sorgulama, eleştirel düşünme, problem çözme ve karar verme becerileri geliştirmiş, hayat boyu öğrenen, insan haklarına saygılı, yeniliğe ve değişime açık bireyler olarak geleceğin büyük ve güçlü Türkiye hedefini gerçekleştireceksiniz.

Bu duygu ve düşüncelerle; 23 Nisan’ı çocuklara bayram olarak armağan eden başta Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk Başkanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve ilk meclisteki tüm milletvekilleri olmak üzere, vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimiz ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmetle, minnetle, saygıyla yâd ediyor, tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.

Esengül CİVELEK
Muğla Valisi

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.