• 0 541 212 36 32

FİRMA KATEGORİLERİ

HABER DETAYI

30 Mart 2020 12:08

Muğla Toç Bir-Sen’den Üyelerine Açıklama

Muğla Toç Bir-Sen’den Üyelerine Açıklama

Değerli Üyemiz;
Tüm Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını, Ülkemizde ilk kez 11 Mart 2020 tarihinde tespit edilmiş ve bu tarihten itibaren Devletimiz tarafından alınan tedbirler dolayısı ile, insanlarla olan yüz yüze temasımız kesilme noktasına gelmiştir.

Ancak, bu süreçte idari izinler nedeni ile sayıca azalsa da tarım orman çalışanlarımızın önemli bir kısmı Bakanlığımız faaliyetlerini aksatmadan yürütmektedir.

Yetkili sendika olmanın verdiği sorumluluğun gereği olarak bizler de olağan üstü süreçten geçtiğimiz bu 16 gün içerisinde üyelerimizin talep ve sorunlarını her platformda dile getirmeye devam ettik.

Son 2 haftalık süreçte, üyelerimiz tarafından bizlere iletilen sorun ve talepleri çözüme kavuşturulması için Genel Merkezimize ilettik.

ve Genel Merkezimizin gayretiyle bu çok çetin ve zorlu günlerde çok önemli kazanımlara imza attık.

Son 2 Hafta da yaptığımız çalışmalar;

1- Kontrol ilave Ödemesi ile ilgili olarak sahada yaşanan sorunları ortadan kaldıran, Kontrol İlave Yönergesinin Yayınlanmasını sağladık.

2- Talebimiz doğrultusunda, OGM personeline uygulanan rotasyonun, bu yıl için “isteğe bağlı olarak” uygulanması için girişimde bulunduk.

3- Personel Genel Müdürü İrfan İçöz ile görüşerek, taleplerimizi yazılı olarak ilettik. Bu görüşmede dile getirdiğimiz konular;

– Covit-19 salgını nedeniyle, Hayvan hastalıkları ile mücadele ve Gıda denetim görevi gibi riskli işlerde görevli personel için koruyucu giyim ve donanım malzemesi verilmesini talep ettik.

– Tarım Bakanlığı Personeli için Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavları ile ilgili sürecinin başlatılması yönündeki talebimiz üzerine PERGEM tarafından MEB na resmi yazı yazılarak 2020 Ekim Kasım ayları içerisinde sınav takvimi talep edildi.

– Bakanlıkta görev yapan 4-b’/Sözleşmeli personelin tayin Genelgesinin taşraya gönderilmesi yönündeki talebimiz üzerine, PERGEM tarafından tayin genelgesi yayınlandı.

– Bakanlığa yeni alınacak 2153 personelin alım sürecinin ve kadro unvan sayılarının netleşmesi yönündeki talebimiz sonucu Bizzat Sn Bakanımız tarafından unvan bazında dağılım ve atama takvimi kamu oyu ile paylaşıldı.

4- Son olarak da Veteriner Hizmetlerinin yürütülmesi sırasında, Covit-19 salgını nedeni ile ortaya çıkabilecek riskleri ve çözüm önerilerimizi içeren resmi yazımızı bizzat Bakan Yardımcımız Sn. Fatih Metin e ilettik.

Gayret bizden Tevfik Allah’dan.

Adem KÖSEOĞLU

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.