• 0 541 212 36 32

FİRMA KATEGORİLERİ

HABER DETAYI

12 Nisan 2020 11:06

Muğla Memur-Sen’den Sağlık Çalışanlarına Maske Desteği

Muğla Memur-Sen’den Sağlık Çalışanlarına Maske Desteği

Muğla Memur-Sen İl Başkanlığı, koronavirüslemücadele kapsamında yaptığı çalışmalara ve desteklere bir yenisini daha ekledi.

Muğla Memur-Sen İl Başkanı Adem Köseoğlu 5200 adet cerrahi maskeyi Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Vekili Başhekim Yardımcısı Op.Dr. Salih AKKUŞ’a teslim etti.

Memur –Sen Muğla İl Başkanı aynı zamanda Toç-Bir Sen Şube Başkanı Adem Köseoğlu yaptığı açıklamada; “Tüm dünyayı saran Covid-19 ‘a karşı verilen savaşta birlik olma zamanı, dayanışma zamanıdır. Bu süreçte sendikamız  üstüne düşeni yapıyor ve yapmaya da devam edecektir. Daha öncede açıklamalarımda da belirttiğim üzere  Genel Merkez Başkanımız Ali Yalçın, Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın çağrısıyla başlatılan “Milli Dayanışma Kampanyası”na 1 milyon TL, “Şimdi Vefa Vakti” kampanyasıyla da İHH, Deniz Feneri ve Kızılay’a 1 milyon TL olmak üzere toplamda 2 milyon TL’lik bağışta bulunduğumuzu açıklamıştı. Bu mücadelede herkesin desteğine ihtiyaç var.” dedi.

Başkan Köseoğlu açıklamasına şöyle devam etti. “Özellikle sağlık hizmetlerini sunan kamu görevlisi arkadaşlarımız başta olmak üzere, sahada üretimin devam etmesi ve vatandaşa hizmet götürülmesi noktasında çalışan kamu personelimiz için sahada çalışma ve desteklerimiz devam edecektir. Sendika olarak tüm kamu çalışanlarının yanındayız. Daha önce gerekli tedbirlerin alınması, kronik rahatsızlığı olan personelin izinli sayılması, azami çalışanla işlerin yürütülmesi, esnek çalışma saatleri ve kolay temizlenebilecek kıyafet ile kamupersonelinin serbest kıyafetle hizmet sunması gibi kamu çalışanı koruyacak tedbirleri teklif ettik ve bunlar karşılığını buldu. Yeni olarak Muğla Memur-Sen İl Başkanlığı olarak bize bağlı olan tüm sendikalar birlik ve beraberlik içerisinde ortak bir çalışma gerçekleştirdik. Başta Sağlık-Sen olmak üzere Toç Bir-Sen, Eğitim Bir-Sen, Diyanet Sen, Büro Memur-Sen , Bem-Bir-Sen, Bayındır Memur-Sen, Enerji Bir-Sen, Birlik Haber-Sen ve Ulaştırma Memur-Sen yönetimi ile üyelerine desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Memur-Sen Başakn Yardımcım aynı zamanda Sağlık-Sen Şube Başkan Özcan Çiçek ile birlikte 5200 adet cerrahi maskemizi sahada en çetin savaşı veren canı pahasına hizmet verensağlık çalışanlarımız için Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Opr. Dr. Salih AKKUŞ’a teslim ettik. Sağlık çalışanlarına bu savaşta verdikleri kutsal hizmetten dolayı teşekkür ederksorunların dinledik. Maddi ve manevi olarak bu başta sağlık olmak üzere tüm kamu çalışanlarımızın yanındayız. Sağlık çalışanların toplumdaki itibarı ve değerinin bu süreçte çok iyi anlaşıldığını düşünüyorum. Gerek sağlık çalışanlarına yönelik şiddete yönelik gerekli tedbirlerin alınmasında, ayrıca özlük haklarının iyileştirilmesi noktasında da gerekli çalışmaları yapıyoruz ve takipçisi de olacağız.  Ülkemizin geçtiği bu zor süreci birlik ve beraberlik içinde çalışarak ve herkesin üstüne düşeni yaparak atlatacağımıza inanıyorum. Birlik zamanı, destek zamanı, vefa zamanı. Maddi, manevi herkesin bu süreçte katkısına ve desteğine ihtiyaç var. Biz Memur-Sen ailesi olarak üstümüze düşeni yapıyor ve yapmaya devam edeceğiz.   Bu süreçte başta sağlık çalışanları olmak üzere tüm kamu personeline fedakârlıklarından dolayı minnettarız” dedi. Vatandaşlarında bu süreci evde kalarak desteklemelerini isteyen Köseoğlu dünyanın ,ülkemizin ve Muğla’nın bu savaştan birlik ve beraberlik ile zaferle çıkacağını ifade etti.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.