• 0 541 212 36 32

FİRMA KATEGORİLERİ

HABER DETAYI

6 Nisan 2020 10:29

Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut: “Vatandaşlarımız internet sitelerinden anlık haber almaya devam edecek”

Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut: “Vatandaşlarımız internet sitelerinden anlık haber almaya devam edecek”

Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut:
“Vatandaşlarımız internet sitelerinden anlık haber almaya devam edecek”

Muğla Gazeteciler Cemiyeti (MGC) Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Akbulut, Coronavirüs tedbirleri kapsamında, Menteşe ilçesinde günlük yayın yapan 6 gazetenin kendi aralarında vardıkları anlaşma ile haftada 2 gün çıkacağını duyururken, gazetelerin internet sitelerinin düzenli olarak haber yayınlamaya devam edeceğini belirtti.

Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Coronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle alınan tedbirler arttırılarak devam ediyor. Vatandaşların evden çıkmamaları yönündeki uyarılara rağmen, sokakta haber kovalayan ve bu nedenle de risk grubundaki meslek çalışanları kapsamında olan basın mensupları için illerde çeşitli düzenlemeler yapılması için girişimlerde bulunuluyor.

Bu girişimlerden birisi de Muğla’nın merkez ilçesi Menteşe’de gerçekleştirildi. Daha önce ilçelerde sağlanan mutabakatla gazeteler haftanın belli günlerinde çıkmaya başlarken, aynı uygulama Menteşe’de de gerçekleştirilmeye başlanacak.

Konuya ilişkin bir açıklamada bulunan Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Akbulut,  birçok il ve ilçelerde gerçekleştirilen mutabakatla günlük yayın yapan gazetelerin, sınırlı olarak yayın yapmaya başladığını belirtirken, Muğla’nın Menteşe ilçesinde de gazete yetkililerinin anlaşma sağlaması sonucu, günlük yayın yapan gazetelerin haftada 2’şer gün yayın yapacağını duyurdu.

Böyle bir uygulamanın sahada görev yapan basın mensupları için daha güvenli olduğuna işaret eden Başkan Akbulut, bu süreçte vatandaşların haber alma hakkının devam edeceğini, gazetelerin günlük olarak çıkmasa bile gazete internet sitelerinin aktif olarak anlık haber servisi yapmayı sürdüreceğini dile getirdi.

Akbulut, imzalanan anlaşmanın Basın İlan Kurumu Muğla İl Müdürlüğü’ne iletildiğini ifade ederken,  risk grubunda yer alan basın mensuplarının güvenliğine yönelik sağlanmış olan anlaşmaya imza atan gazete sahip ve yöneticilerine teşekkür etti.

 

Kaynak: Muğla Gazeteciler Cemiyeti

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.