• 0 541 212 36 32

FİRMA KATEGORİLERİ

HABER DETAYI

30 Mart 2020 09:35

Milas Gençlik Merkezi Yüz Koruma Maskesi

Milas Gençlik Merkezi Yüz Koruma Maskesi

Koronavirüse karşı amansız bir mücadele veren sağlık çalışanlarına destek olmak amacıyla Milas Gençlik Merkezi Müdürlüğünce başlanılan yüz için korumalı maske (Siperlik) bugün Milas 75. Yıl Devlet Hastanesi Başhekimliğine Gençlik Merkezi Müdürü Aşkın Binbir, Gençlik Lideri Şahin Demir ve Dilaver Durmaz tarafından sağlık çalışanlarının kullanması için Başhekim Yardımcısı Dr. Mehmet Yılmaz ve Başhekim Yardımcısı Op. Dr. Tekin Ersoy’a teslim edildi.

Milas Gençlik Merkezi Müdürlüğünde 3D(3 Boyutlu) Yazıcıda hazırlanan yüz koruma maskeleri Gençlik Merkezi Müdürü Aşkın Binbir koordinesinde Gençlik Lideri Şahin Demir ve Dilaver Durmaz tarafından üretilip montajı tamamlanıyor. 3D Yazıcıda 3 saatte 1 adet maske üretilmekte olup her üretimden sonra yenisinin yapılması için dün bütün gece üretim yapıldı.

Milas Gençlik Merkezi Müdürü Aşkın Binbir “Koronavirüs ile mücadele konusunda özellikle sosyal medyada çeşitli etkinlikler gerçekleştirdik. Yaptığımız araştırmalar ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzün yönlendirmesiyle mevcut yüz koruma maskesinin merkezimizde üretilebileceğini gördük, hemen üretime başlayarak bugün (27 Mart Cuma) 75. Yıl Devlet Hastanesi Başhekimliğine 11 Adet teslim ettik. Gene yaptığımız araştırmalarda daha pratik yöntemlerle daha fazla yapabileceğimizi öğrendik. Önümüzde ki hafta içinde devlet hastanemize 150 adet daha teslim edeceğiz. Biz, her türlü desteği sunmaya devam edeceğiz. ‘İki günü eşit olan ziyandadır’ ilkesiyle üreterek, katkı sağlayarak ve faydalı olarak yarınlara yürüyeceğiz.

 

 

 

Kaynak: Milas Gençlik Merkezi Müdürlüğü

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.