• 0 541 212 36 32

FİRMA KATEGORİLERİ

HABER DETAYI

22 Nisan 2020 19:27

Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü Soner Kaya’nın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 100. Yıl Kutlama Mesajı

Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü Soner Kaya’nın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 100. Yıl Kutlama Mesajı

Ülkemizde ve dünyada pandemi ilan edilen corona virüsü sebebiyle Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusu, bayram kutlaması bu sene okullarda veya tören alanlarında değil evlerde gerçekleştirilecektir. TBMM’nin açılışının 100. yılı olması sebebiyle Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı özel etkinlik programlarıyla,  büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, Türk Milletinin azim ve kararı ile bağımsızlığa, millet egemenliğine giden yolda en önemli adımlardan biri atılmış ve 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi açılmıştır. Bu tarih Kurtuluş Savaşının devam ettiği günlerde, vatanın işgalden kurtulacağına inancın bir göstergesi, aynı zamanda millet iradesinin vücut bulduğu ve Cumhuriyet’in temellerinin atıldığı gündür. “Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir” şiarıyla aziz milletimiz, tüm imkânsızlıklara rağmen milli iradenin vücut bulduğu mekân olarak kurduğu meclis ile tüm dünyaya bağımsızlığa ve demokrasiye olan inancını göstermiştir.

Çocuklarımızı geleceğimizin teminatı olarak gören Ulu Önder,  çocuklarımıza ve gençlerimize “Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak ve yükseltecek sizlersiniz.” dediği tarihi mesajıyla birlikte 23 Nisan’ı çocuklarımıza bayram olarak hediye etmiştir. Dünyada ilk ve tek Çocuk Bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı gelecek nesillere karşı olan sevgi ve güveninin bir göstergesidir. Bu bayram, coşkumuzu, sevincimizi dünya çocuklarıyla paylaştığımız; dostluk, kardeşlik ve barış mesajlarını çocuklar aracılığıyla bir kez daha yinelediğimiz özel bir bayramdır.

Bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Birinci Meclisimizin kahraman üyelerini, milli mücadelede emeği geçmiş kahramanlarımızı ve bütün şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100. Yıldönümünü, Milletimizin ve Cumhuriyetimizin teminatı olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.

Soner KAYA

Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.