• 0 541 212 36 32

FİRMA KATEGORİLERİ

HABER DETAYI

22 Nisan 2020 19:02

Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız’dan 23 Nisan Mesajı

Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız’dan 23 Nisan Mesajı

Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, münasebeti ile bir mesaj yayımladı,
Kaymakam Yıldız; mesajında Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun 100. yıl dönümünde “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”nı kutlamanın gururu ve mutluluğu içerisinde olduklarını ifade etti.

Mesaj Şöyle;
“Hakimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir” şiarıyla çıkılan yolda ecdadımız, birlik ve beraberliğinden ödün vermeden, vatan toprakları uğruna büyük mücadeleler vermiş, bağımsızlığına ve özgürlüğüne sahip çıkmıştır. Çocuklara armağan edilmiş bu bayramda, daha yaşanabilir, daha müreffeh, daha huzurlu ve daha güçlü yarınlar için çalışırken, 23 Nisan 1920 ruhunu her zaman korumamız gerekmektedir. Geleceğimizin güvencesi ve umudumuz olan çocuklarımızı, Türk tarihini ve kültürünü bilen, vatan ve millet şuuruna sahip, örf ve adetlerine bağlı, bilinçli, yüksek nitelikli ve donanımlı, fikri, irfanı ve vicdanı hür, adalet, hakkaniyet ve insan sevgisini özümseyen insanlar olarak yetiştirmeliyiz.
Sevgili çocuklar;
Ne mutlu sizlere ki, Cumhuriyetin geleceğini gençlere ve siz çocuklara emanet edecek kadar çocuklarına güvenen ve milli egemenliğin ilan edildiği günü sizlere bayram ilan eden bir milletin çocuklarısınız, Kahraman bir milletin çocukları olarak sizler, ülkemizin ümidi, istikbali ve yarınlarısınız. “Covid19 Virüsüne karşı tedbirler kapsamında sizler de evlerinizde kalarak bu mücadeleye destek veriyorsunuz. Sizlerin evde kalarak çok sıkıldığınızı biliyorum, okulunuzu, arkadaşlarınızı öğretmenlerinizi özlediğinizi biliyorum. Öğretmenleriniz, okul idarecileriniz sizler varmış gibi okullarınızı, sınıflarınızı süslediler. Sizler evlerinizde çok güzel etkinliklerle bayramı kutluyorsunuz. Ama arkadaşlarınıza okulunuza ve öğretmenlerinize sağlıklı bir şekilde kavuşmanız için sizlerden biraz daha sabır istiyoruz. Çünkü sizlerin ve ailenizin sağlığı her şeyden daha önemlidir.
Bu bağlamda, bir kez daha Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nı sevk ve idare eden ilk Meclisteki tüm milletvekillerini, vatan için canını seve seve veren şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi, rahmet ve minnetle yâd ediyor, başta Menteşeli çocuklarımız, hizmetinde olmaktan büyük onur duyduğumuz kıymetli menteşeli Vatandaşlarımız olmak üzere, tüm milletimizin, tüm çocuklarımızın bayramını kutluyorum.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.