• 0 541 212 36 32

FİRMA KATEGORİLERİ

HABER DETAYI

30 Nisan 2020 13:57

Memur-Sen 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı’nı Uluslararası Online Olarak Kutlayacak

Memur-Sen 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı’nı Uluslararası Online Olarak Kutlayacak

Covid 19 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı kutlamalarına engel olamadı.

Muğla Memur-Sen İl Başkanı aynı zamanda Toç Bir-Sen Şube Başkanı Adem Köseoğlu açıklamasında şunları söyledi:

“Koronavirüs (COVİD-19) salgınının dünyayı esir aldığı bu günlerde kurumlardaki çalışmalar tüm zorluklara rağmen farklı yollarla icra ediyor. Bu zor zamanlarda bile hizmetin aksamaması ve salgının kontrol altına alınmasında özverili çalışmalarıyla işçi ve kamu çalışanların emeği  büyük. Bu da 1 Mayıs kutlamalarını daha anlamlı kılıyor. Bir milyonu aşkın üyesiyle Türkiye’nin en büyük emek hareketi olan Memur-Sen de bu kapsamda bu yıl 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı’nı 7 kıtadan emek hareketlerinin katılımlarıyla 30 Nisan’da online olarak gerçekleştirildi. Online toplantıya Memur-Sen Yönetimi, Memur-Sen’e bağlı 11 Sendikanın Genel Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile tüm Türkiye’den Memur-Sen İl Temsilcileri ve Sendikaların Şube Başkanları da katıldı.

Bu yılki 1 Mayıs programını tüm dünya birlik ve beraberlik içerisinde tek yürek tek ağız kutlayacak.  Uluslararası sendikaların katılımıyla Online olarak kutlayacağımız program 30 Nisan 2020 tarihinde 15.00’da başladı. Yüzden fazla Sendika Başkanının katılacağı online konferansa farklı ülkelerden 5 konfederasyon başkanı ile panel yapıldı. Program yaklaşık 2 saat sürdü. “Pandemi Sürecinde Emek Dünyası, Pandemi Sonrasında Çalışma Hayatı” temasıyla gerçekleştirilecek olan programda, “Pandemi Sürecini Emekle Aşmak: Ön Cephede Çalışanlar” , “Krizleri Emeği Merkeze Koyarak Nasıl Aşarız?” , “Propagandalar ve Gerçekler: Pandemi Sonrası Sendikaları Neler Bekliyor?” , “Pandemi Sonrası Sosyal Diyaloğun Yeniden ve Daha Güçlü İnşası” , “Daha Adil Bir Dünyaya Giden Yolda Sendikalara Düşen Görevler” başlıklarıyla sunumlar gerçekleştirildi.

Program bitiminde Genel Başkanlar tarafından 1 Mayıs Bildirisi “Türkçe, İngilizce, Arapça, Fransızca, İspanyolca, Arnavutça, İtalyanca, Portekizce ve Kazakça” olmak üzere 9 dilde okundu. Uluslararası sendikaların katılımıyla Online olarak kutlayacağımız 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı’na ev sahipliği yapmamız ayrıca önemlidir.

Tüm dünya, günün anlamına yaraşır bir şekilde emek ve dayanışmanın en güzel örneklerinin sergilendiği zamanları farklı duyguyla yaşıyoruz.  1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramında özellikle bu zor zamanların atlatılmasında öz verili çalışmalarıyla sahada canı pahasına emek veren başta sağlık çalışanları olmak üzere tüm emekçi arkadaşlarımı kutluyor, tüm dünyanın bu zor günleri atlatacağı ve alanlarda birlikte sevinçle sağlıkla kutlayacağımız bir Bayram diliyorum.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.