• 0 541 212 36 32

FİRMA KATEGORİLERİ

HABER DETAYI

18 Mayıs 2020 09:43

Mehmet Yavuz Demir’den 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Mehmet Yavuz Demir’den 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yazılı bir mesaj yayımladı. Demir, “Bandırma’ vapuruyla Samsun’dan yakılan direniş ateşi kısa sürede tüm Anadolu topraklarına yayıldı ve yeni devletimiz kurulduktan sonra gençlerimize emanet edildi.” dedi.

Demir, mesajında; “19 Mayıs 1919 tarihi, Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ve aziz milletimizin mücadelesiyle yeni devletimizin temellerinin atıldığı son derece önemli bir gündür. Milletimizin egemenliğine kast eden yabancı güçler,  fiilen emellerini gerçekleştirmek için kapsamlı bir ortaklıkla medeniyet kisvesi altında ülkemizi işgalden kaçınmadılar. Ancak, hiç beklemedikleri bir anda milletimizin azim ve kararlılığı şerefli geleceğimizi hazırladı. Destansı bir mücadeleyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde Samsun’dan ‘Bandırma’ vapuruyla yakılan direniş ateşi kısa sürede tüm Anadolu topraklarına yayıldı.” dedi.

Atatürk’ün yeni Türkiye Cumhuriyeti’ni emanet ettiği gençlerin, yakın gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi kadrolarda yer alacağına işaret eden Demir, “29 Ekim 1923’te yeni devletimiz kuruldu ve büyük önder tarafından siz kıymetli gençlerimize emanet edildi. Bu değerli emaneti yaşatmak, korumak ve kollamak siz gençlerimizin ilk sorumluğu, görevidir. Bu nedenle ülkemizin milli ve manevi değerlerini doğru kaynaklardan öğrenerek, üzerinize düşen sorumluluğu etkili biçimde yerine getirmeniz beklenmektedir. Sizler, yakın gelecekte bizlerin bulunduğu konumlarda olacak, ülke yönetiminde söz sahibi olacaksınız. Atalarımızın, şehitlerimizin, gazilerimizin ve sizleri yetiştirenlerin güvenlerine layık olacağınıza mutlak bir inanç duyuyorum.” ifadelerini kullandı.

Demir, kutlama mesajını “Bu duygu ve düşüncelerle milli egemenliğimizin Samsun’a çıkışla başlangıç aldığı 19 Mayıs 1919’un 101’inci yıldönümünde tüm Muğlalı gençlerimizin Bayramını kutluyor, cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bu toprakları bizlere vatan yapmak için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.” ifadeleriyle sonlandırdı.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.