• 0 541 212 36 32

FİRMA KATEGORİLERİ

HABER DETAYI

2 Nisan 2020 15:30

Kadem Mete’den Basın Açıklaması

Kadem Mete’den Basın Açıklaması

Bilindiği üzere,  Covıd-19 ile mücadele kapsamında alınan tedbirlerden biri de şehirlerarasıyolculuğun kısıtlanmasıdır. Bu kapsamda Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı ve İçişleri Bakanlığımız iller arası otobüs seferlerini 28.03.2020 tarihi 17.00’den itibaren ancak valiliklerin izni ile yapılabilmelerine yönelik bir tedbir kararı almıştı.

Fakat bazı vatandaşlarımızın özel araçları ile şehirlerarası seyahate devam ettikleri özellikle ilimizde ikinci konutu olan ve başka illerde ikame etmekte olan vatandaşlarımızın ilimize yönelik seyahatlerinde ciddi bir artış gözlemlenmektedir.

Bugün Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında telekonferans yönetimi ile gerçekleştirdiğimiz AK Parti İl Başkanları Toplantımızda özel araçlarla gerçekleşen şehirlerarası yolculuğun da sınırlandırılması hususunda taleplerimizi kendilerine arz ettik.

Tüm bunların yanında ifade etmek gerekirse Muğla Valiliğimizin, ilçe kaymakamlıklarımızın koordinesinde  Korona virüs salgınından vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla Muğla’ya giriş ve çıkışlarda ilimize gelen her araç sağlık personeli ve kolluk birimleri tarafından denetimden  geçiriliyor.

Şehir dışından özel araçlarıyla Muğla’ya gelen vatandaşlarımıza 14 gün süreyle ikametlerinde/bulundukları yerde gözlem altında tutulacaklarına dair gerekli işlemler yapılıyor. İkametlerinde bulundukları yerde tüm araç plaka,adres…bilgileri alınıp ilgili kolluk kuvvetleri ile mahalle muhtarına iletilerek gözlem altında tutuluyorlar. Bu adreslerinden ayrılmaları durumunun tespitinde idari para cezalarının uygulanacağı hususu da kendilerine tebliğ ediliyor.

Vatandaşlarımız müsterih olsunlar. Süreç devletimizin kontrolündedir.  Saygı ve Sevgilerimle

Kadem METE

AK Parti Muğla İl Başkanı

 

Kaynak:Akparti Muğla İl Başkanlığı

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.