• 0 541 212 36 32

FİRMA KATEGORİLERİ

HABER DETAYI

1 Mayıs 2020 09:56

Kadem Mete’den 1 Mayıs Mesajı

Kadem Mete’den 1 Mayıs Mesajı

Adı Emek ve Dayanışma günü olan 1 Mayıs, hayatın her alanındaki emekçilere kutlu olsun.

Son dönemde dünya tarihini değiştirecek kadar önemli ve olağanüstü çaba gerektiren pandemisürecinde varlığını en derinden ve minnetle hissettiğimiz sağlık emekçilerine bugün öncelikle ayrı bir tebrik-takdir ve teşekkürü iletmemiz vicdani ve insani bir görevdir.

Ülkemizdeki yolculuğu “İşçi bayramı” ifadesiyle başlayan 1 Mayıs’ın adı bir dönem “Bahar ve Çiçek bayramı” adı altında bile kutlanmıştır. Alın terinin ne demek olduğunu gerçekten hisseden ve bunu samimiyetle yaşayan ve yaşatan tek parti olan AK Parti sayesinde, bırakın resmî tatil ilan edilmesini kutlanması bile 12 Eylül zihniyetince yasaklanan bugün ülkemizde 1 Mayıslar, hükümetimizce resmî tatil ilan edilmesiyle birlikte artık gerçek sahiplerince ve doyasıya kutlanmaktadır.

Tarihimizde , 1 mayıslarda toplum mühendisliği yapan iç veya dış mihraklarca hiç hatırlamak istemeyeceğimiz travmalar yaşatılmıştır. Bu travmaların sebeplerini tarih çözümleyecektir ama sonuçlarını yine biz vatandaşlar olarak dayanışma ruhuyla bertaraf ediyoruz ve edeceğiz.
Hep birlikte,elele,gönül gönüle

Adı gibi emeğin günüdür 1 Mayıs

Adı gibi dayanışmanın günüdür 1 Mayıs


Hiçbir siyasi argümana malzeme edilemeyecek kadar kutsal bir olgudur “emek”.
Sadece fabrikada değil semt pazarındaki satıcı teyzeden, denizde ağ sallayan balıkçı kardeşime, sanayidekitornacı kardeşimden tarladaki mevsimlik işçi kardeşime, devlet adına çaba gösteren her bir çalışandan evdeki anne-eş-babalara kadar emeği ile var olan veya varlığını hissettiren her bir emekçiye selam olsun…

Kadem Mete
AK Parti Muğla İl Başkanı

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.